top of page

"СВІТ ПОДІБНИЙ ДО КНИГИ, І ТОЙ, ХТО ЗНАЄ ТІЛЬКИ СВОЮ КРАЇНУ, ПРОЧИТАВ У НІЙ ЛИШЕ ПЕРШУ СТОРІНКУ"

 

"УГОРЩИНА: ДОСВІД ВИШЕГРАДСЬКОЇ ГРУПИ В ЄС"

Умови участі, інструкції та основні визначення.
- Байрон
Дирекція Єврошколи
Дипломатичне стажування - Єврошкола «Угорщина: досвід Вишеградської групи в ЄС» - відбувається в місті Будапешті за сприяння Посольства Угорської Республіки в Україні й при пітримці МЗС Угорщини та МЗС України.
 
Вишеградська група (Вишеградська четвірка) – угрупування чотирьох центральноєвропейських країн: Угорщини, Польщі, Словаччини та Чехії. З'явилась унаслідок зустрічі президентів Польщі Леха Валенси і Чехословаччини Вацлава Гавела та прем'єр-міністра Угорщини Йожефа Антала 15 лютого 1991 року в угорському місті Вишеград після ухвалення Вишеградської декларації. Головною метою було визначено інтеграцію до євроатлантичних структур, яку було успішно забезпечено.
 
Чому важливим є досвід Вишеградської групи? Вишеградська четвірка – це показовий на європейському просторі приклад міждержавного об’єднання й співпраці країн, які, перебуваючи волею географічних і культурних обставин у однаковій геополітичній ситуації, забезпечили через координацію своїх зусиль швидкий вступ до НАТО та ЄС. Після успішної європейської та євроатлантичної інтеграції, Вишеградська четвірка перетворилася на постійно діючий клуб держав, які спільно лобіюють свої інтереси всередині ЄС й виступають форумом для обміну ідеями та досвідом зі своїми східноєвропейськими партнерами. Маючи спільні кордони з Україною на рубежі з ЄС, Вишеградська група виступає в ролі брами нашої держави до Європи. Від позиції Вишеградської четвірки значною мірою залежить європейське майбутнє України, співробітництво з якою ведеться в політико-безпековій, соціо-культурній, регіональній, енергетичній і військовій сферах. Два останніх види співпраці сьогодні найдинамічніше розвиваються в рамках формату «Україна+В-4» і мають ключове значення для нашої держави та міжнародних відносин у цілому. Саме Вишеградська четвірка активно допомагає українській армії переходити на військові стандарти НАТО, й тому досвід цієї групи є вкрай важливим для сучасної України. Крім того, В-4 має всі можливості стати енергетичним союзом, який використовуватиме геополітичне положення країн-учасниць для координування газової транзитної політики.
 
Єврошкола «Угорщина: досвід Вишеградської групи в ЄС» – це освітньо-культурна поїздка до Будапешту в форматі дипломатичного стажування для студентів-міжнародників та інших осіб, зацікавлених у міжнародній діяльності. Метою програми є набуття учасниками необхідних практичних знань у контексті європейської інтеграції України, які сприятимуть правильному моделюванню та прогнозуванню міжнародних відносин. Завдання стажування включають вивчення досвіду Вишеградської четвірки з інтеграції до ЄС та НАТО, особливостей функціонування в рамках ЄС, спільного відстоювання національних інтересів, участі в формуванні європейської безпекової політики. Участь у програмі вже взяли понад 100 студентів і викладачів Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту міжнародних відносин Національного авіаційного університету та факультетів міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного технічного університету, Харківського національного університету імені Василя Каразіна, Національного університету "Одеська юридична академія", Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету імені Іллі Мечнікова, Ужгородського національного університету та Національної академії державного управління при Президентові України .
 
Період VІI Єврошколи: 3-7 квітня 2017 року (5 днів/4 ночі)
 
Офіційна програма Єврошколи складається з робочих заходів, презентацій і нарад за участі європейських політиків, дипломатів і фахівців із міжнародних питань, які представляють країни-учасниці Вишеградської групи, а також представників провідних європейських навчальних закладів у сфері міжнародних відносин. Програма включає візити та обговорення в МЗС Угорщини, Мерії Будапешту та її Міжнародному офісі, Посольстві України в Угорщині, Угорському інституті міжнародних відносин, Університеті Корвіна та панельну дискусію зі студентами його Інституту міжнародних учень, а також екскурсійний тур Будапештом.
 
Культурна програма Єврошколи передбачає відвідування Парламенту Угорщини, Королівського палацу, термальних купалень St. Luckas, музею шпигунства, інших культурних і розважальних закладів, круїз на кораблі по Дунаю, єврошопінг у найбільшому ТЦ West End.
 
Єврошкола відбувається за координації представників організаторів та адміністрацій вищих навчальних закладів, які супроводжують делегацію впродовж усього часу освітньої поїздки в форматі 24/7. В разі потреби студентам надається офіційний лист до керівництва ВНЗ щодо отримання тимчасового звільнення від навчального процесу з метою участі в програмі стажування.
 
Робочі мови Єврошколи: українська, англійська, російська.
 
Сертифікат учасника Єврошколи. Наприкінці освітньої поїздки кожен учасник отримує європейського зразка сертифікат у форматі 4-ECTS credits учасника Єврошколи за підписами керівників дипломатичних представництв Угорщини та України, а також англомовний додаток до сертифікату за професійним спрямуванням. Цей документ надасть його власникам пріоритне право та слугуватиме переважним аргументом при визначенні переможців на отримання 100 стипендій для продовження навчання за бакалаврськими, магістерськими та аспірантськими програмами в угорських університетах в 2017/2018 роках у рамках Stipendium Hungaricum від Уряду Угорщини.
 
Рекомендаційний відгук Єврошколи, завізований Надзвичайним та Повноважним Послом Угорщини в Україні, також надається найбільш активним випускникам Єврошколи після закінчення програми.
 
Учасниками Єврошколи можуть бути:
- студенти українських ВНЗ, які навчаються або мають зацікавленість у сфері міжнародних відносин і європейської інтеграції, незалежно від форми та року навчання;
- випускники факультетів міжнародних відносин ВНЗ, які працюють або мають намір працювати в сфері зовнішньої політики та дипломатичної служби;
- викладачі українських ВНЗ, факультетів і кафедр міжнародних відносин та європейської інтеграції;
- здобувачі, аспіранти, докторанти, проблематика дисертаційного дослідження яких перетинається з тематикою освітньої поїздки;
- журналісти українських ЗМІ, які висвітлюють питання міжнародних відносин та європейської інтеграції.
 
Вимоги до кандидатів:
- бути громадянином України або мати офіційний дозвіл на проживання в Україні;
- проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення Єврошколи (не стосується тих, хто не потребує оформлення візи до ЄС);
- мати чинний закордонний паспорт або проїзний документ дитини з терміном дії мінімум до червня 2017 року на момент оформлення візових документів у Посольстві Угорщини (не приймаються паспорти з подовженим терміном дії) не мати в минулому проблем із імміграційними органами ЄС;
- дотримуватися програми Єврошколи та обмежень, передбачених імміграційним законодавством ЄС.
 
УВАГА! Пріоритетна реєстрація та підтвердження учасників триває до 20 лютого 2017 року! 
Детальна інформація про організаційні та фінансові умови участі, а також зразки необхідних документів надсилаються кожному електронною поштою після попередньої on-line реєстрації на цьому сайті.
Більше про останню програму Єврошколи в Угорщині можна дізнатися на сайті Посольства Угорської Республіки в Україні.

 

 

 

Call Us FREE

+38-093-698-7646
 

 

 

Якимюк Богдан
Координатор програм

 

 

 

 

Ткачук Алла
Керівник проекту

 

 

Хавщ Соломія
Асистент проекту
 

Your details were sent successfully!

bottom of page